Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Satelux ve Sate Ekonomik boyaların üreticisi SATE Kimya, İzmir Kemalpaşa’da kurulu tesisinde 20 yılı aşkın süredir boya ve kimya endüstrisine hizmet vermektedir.
Başta fosil enerji kaynaklarını olmak üzere, doğal kaynakların hızla tükendiği ve tehlikeli atıkların çevremiz için büyük sorun olduğu günümüzde, Sate Kimya organik çözücüler içeren atıkların geri kazanımını gerçekleştirerek kısıtlı kaynaklarımızın tutumlu kullanılmasına katkı sağladığı gibi, çevre kirliliğinin azaltılmasına da yardımcı olmaktadır.

11000 metrekarelik alanda yıllık 10000 tonluk boya kapasitesi ile hizmet veren kuruluş, atık ve ürün depolama tankları, destilasyon üniteleri, Ar-Ge ve kalite kontrol laboratuvarı, yaptıkları işin ciddiyeti konusunda eğitimli ve bilinçli personeliyle petrol türevi olan organik çözücüleri işleyerek tekrar ekonomiye kazandırmaktadır.

SATE Kimya ve ürün geliştirme konusundaki Ar-Ge çalışmaları sonucunda, boya sanayinden kaynaklanan atıkların içindeki çözücülerin geri kazanılması sonrasında kalan boya çamurlarının da ürüne dönüştürülmesi konusunda önemli yol almıştır. Renk gruplarına göre tasnif edilen atık boyalar, gerekli kimyasal katkıların eklenmesi ve renk standartizasyonunun yapılmasının ardından Sate Ekonomik Endüstriyel Boya markasıyla piyasaya sunulmakta ve cazip fiyatları ile büyük ilgi görmektedir. Geri kazanım ürünlerinin de belirli kalite standartları olması gerektiğini düşünen firma, 16 standart renk içeren kartelâsı ile geri kazanım boyalarını müşterilerine sunmakta ve boya kalitesinin daha da iyileştirilmesi için çalışmalarına devam etmektedir. Yaygın bayii ağı Türkiye’nin dört bir yanında sate markasının varlığını ve ulaşılabilirliğini arttırmaktadır.

Firma ayrıca, geri kazanım ürünü içermeyen birinci sınıf lüks endüstriyel boyalar da üretmekte ve Satelux markası ile piyasaya sunmaktadır. Satelux marka boyaların piyasada yoğun talep görmesi gerek kalite gerkse fiyat politikasının ne denli güçlü olduğunun en önemli göstergesidir.